Вход в личный кабинет

18.08.2017

AXOR INDUSTRY – DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY

mazur_eugeniusz_29-07-2017_p.jpg

W sierpniowym numerze „Forum Branżowe” pojawił się wywiad z reprezentantem Axor Industry w Polsce, Eugeniuszem Mazurem. Ze strategią rozwoju naszego przedsiębiorstwa  możecie się Państwo zapoznać w poniższym artykule.

 W Polsce na rynku okuć okiennych jest dziś bardzo mocna konkurencja o ugruntowanej pozycji. Powszechnie wiadomo, iż rynek stolarki jest konserwatywny i  hermetyczny. Jednocześnie należy zaznaczyć, iż producenci okien oprócz marki, wymagają zarówno nieskazitelnej jakości, wykwalifikowanej obsługi  posprzedażowej, jak i profesjonalnego serwisu. Nie sposób nie zauważyć intensywnej ekspansji marki Axor na naszym rynku. Skąd ma Pan tak dużą wiedzę o  rynku i z czego wynika tak odważna decyzja?

- Przygodę z rynkiem okuć budowlanych rozpocząłem w roku 2007. Do chwili podjęcia współpracy z marką Axor przez 10 lat z sukcesem wprowadzałem okucia okienne i drzwiowe na rynki Europy Środowo-Wschodniej oraz Azji Centralnej. Ostatniej dekadzie zawdzięczam zdobycie cennego doświadczenia technicznego i handlowego. Lata doświadczenia i wielkiego poszanowania konkurencji zaostrzyły mój zmysł handlowy, rodząc określoną koncepcję wypełnienia swoistej luki w branży okiennej. Zespół Axor stworzył produkt, uwzględniając wszelkie dotychczasowe kryteria, bazując na sprawdzonych rozwiązaniach ciągle dopasowanych do rozwijających się technologii i oczekiwań klientów. Stawiamy na zaufanie i otwarcie na innowacyjne tendencje rynkowe. Założeniem naszej strategii jest „usłyszenie” partnerów i sprostanie wszelkim oczekiwaniom. Gdyż… Do odważnych świat należy.

Co stanowi o konkurencyjności Państwa produktu?

- Axor Industry należy do międzynarodowego konsorcjum. Zakład produkcyjny powstał 6 lat temu w mieście Dnipr. Przez tak niedługi czas marka Axor stała się rozpoznawalna w większości krajów świata. Nowoczesny park maszynowy zapewnia okucia najwyższej jakości, gdyż cały proces produkcji odbywa się w jednym miejscu. Ścisła współpraca z niemieckim Instytutem Badań Stolarki Otworowej ift Rosenheim jest gwarantem wytwarzania wyrobów wysokiej jakości. Jedną z wielu zalet jest 5 klasa powłoki antykorozyjnej, najwyższa dostępna na rynku, a udoskonalana na przestrzeni lat technologia umożliwia wytworzenie kompatybilnych systemów okuć budowlanych. Oprócz aspektów technicznych, staramy się sprostać wymaganiom ekonomicznym partnerów. Lokalizacja zakładu produkcyjnego sprzyja obniżeniu kosztów wytworzenia produktów, co pozwala nam na ich sprzedaż zarówno przedsiębiorstwom małym, jak i średnim w cenie największych zakładów produkcyjnych stolarki otworowej w Europie.

Strategia na najbliższe lata?

- W sierpniu świętujemy pierwszy rok obecności na rynku Unii Europejskiej. W tym czasie pozyskaliśmy szerokie grono klientów, którzy sprzedają okna z naszymi okuciami na terenie całej Europy. W końcu małe i średnie firmy mogą na równi konkurować z wielkimi producentami stolarki otworowej na wszystkich przetargach tak w kraju, jak i za granicą. W ciągu najbliższych 5 lat planujemy uzyskać dwucyfrowy wynik sprzedaży na rynkach w Europie.

Przyłączamy się do życzeń z okazji 6-lecia marki AXOR i pierwszej rocznicy funkcjonowania AXOR w Polsce. Czego życzy Pan sobie na najbliższy rok?

- Na pewno nie życzę sobie spokoju, natomiast życzę konstruktywnego działania konkurencji, odpowiedzialnych partnerów, lukratywnych kontraktów, szczęścia, zdrowia i wytrwania. Szczerze wierzę, iż zajmiemy godną pozycję na rynku stolarki otworowej. Bardzo bym też chciał, żeby wraz z rozwojem firmy, marce Axor udało się na stale znaleźć miejsce w polskich domach, zmienić perspektywę patrzenia na lepszy, pozytywniejszy świat. Kończąc, chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić do nawiązania kontaktu i zapoznania się z naszymi produktami oraz ofertą. Myślę, że potencjalni klienci będą mile zaskoczeni. Zapraszam również do odwiedzenia zakładu produkcyjnego, który zrobi wrażenie nawet na największych sceptykach z branży.